O mnie

Dzieci są dla mnie najważniejsze, mam je w domu i w pracy - ponieważ jestem mamą trójki dzieci i jednocześnie magistrem rehabilitacji specjalizującym się w terapii dziecięcej.

Czytaj więcej

Wkładki termoplastyczne (Formthotics)

Główna rola wkładki Formthotics to równomierne podparcie stopy wraz z neutralną pozycja dolnego stawu skokowego. wkładki/ ortezy stopy Formthotics  są: 

,,Odciskiem twojej stopy przeniesionym z piaszczystej plaży do twojego buta na cały rok”. 

Dlatego prawie 80 % społeczeństwa wymaga zaopatrzenia  profilaktyczno-leczniczego wkładkami /ortezami stopy/systemu Formthotics?. 

 Cywilizacyjna zmiana otoczeni a w którym żyjemy, głównie utwardzone  i płaskie  podłoża sprzyjają powstawaniu i ujawnianiu się wad  funkcji stóp, a w konsekwencji ponad setki schorzeń i objawów chorobowych w różnych lokalizacjach naszego ciała.

 -Brak codziennego  kontaktu stopy z naturalnym podłożem.

 -Płaskostopie i w głównej mierze nadmierna ruchomość w dolnym stawie skokowym, przyczyną zaburzenia osi narządu ruchu /a jest to układ osiowy.

 Kliniczne związki z dysfunkcją stopy mają następujące  schorzenia:

 •  Haluksy,

 • bóle pięty,

 • stawu skokowego,

 • ostrogi,

 ,Dyskomfort i bóle w różnej lokalizacji całej  stopy. Bóle stawu kolanowego, wadliwa trakcja rzepki, chondromalacja rzepki, artrozy stawu kolanowego, zapalenia przewlekłe aparatu więzadłowego i ścięgnistego, to najczęściej spotykane efekty niestabilności z nadmierną supinacją lub pronacją w dolnym stawie skokowym. Bóle stawu biodrowego, zapalenie przewlekłe przyczepów mięśnia czworogłowego uda, zapalenie kaletki maziowej pod krętarzem większym, zmiany zwyrodnieniowe głowy kości udowej. Dysfunkcja stawu krzyżowo – biodrowego, skrzywienie boczne kręgosłupa, bóle barków, zaburzenie dopływu krwi do mózgu w obszarze  szyjnym tętnic kręgowych, zaburzenia pasażu jelitowego, bóle spowodowane uciskiem nerwów międzyżebrowych, zaburzenia funkcji układu trawiennego bóle głowy zaburzenia ukrwienia i unerwienia w kończynach górnych i dolnych. ,żylaki podudzia, zaburzenia krążenia, wady chodu i wady  postawy  dzieci  i  dorosłych i wiele innych.

Nic tak genialnego, a zarazem prostego do zastosowanie nie  istnieje we współczesnym leczeniu schorzeń narządu ruchu. Można to zastosować prawie u każdego pacjenta, bez ryzyka  działań ubocznych z natychmiastowym efektem leczniczym, wykonać w każdej placówce służby zdrowia od wiejskiego ośrodka po szpital kliniczny w stolicy. Co to jest ?

 Formthotics to modelowana termicznie wkładka, która może być robiona indywidualnie na każdą stopę pacjenta. Zrobienie jej to sprawa minut. Tak wykonana wkładka tworzy jedność stopy z butem. Formthotics zostało odkryte w Nowej Zelandii. Wkładki te produkowane są z CFC - PIANKI POLIETYLENOWEJ, która jest :

 • wodoodporna,

 • bardzo lekka

 • absorbująca wstrząsy

 • antybakteryjna

 • i anty grzybiczna, co gwarantuje higieniczne utrzymanie stopy. Wkładka daje się w każdej fazie leczenia przemodelować, co daje zarówno pacjentowi jak i lekarzowi pełną możliwość kontroli i dopasowywania wkładki w zależności od potrzeby.

   

Kiedy ?

Formthotics jest biochemicznie skonstruowany do podpierania naturalnego kształtu stopy, pomaga korygować i kontrolować problemy stopy. Wkładka stabilizuje twoją stopę i pomaga innym komponentom (stosowanym w leczeniu dolegliwości bólowych kończyny dolnej) być bardziej efektywnym oraz bardziej skutecznym w działaniu.

 Dlaczego ?

Formthotics jest elastyczną i efektywną metodą leczenia problemów podudzi, uda i całej kończyny dolnej, takiej jak:

 • ciasnota przedziału przedniego,

 • dolegliwości bólowe pięty, kolana,

 • uszkodzenia ścięgna achillesa.

   Prezentowane wkładki uzyskały międzynarodową reputację i są używane przez wielu profesjonalistów w czołowych klinikach świata w takich specjalnościach jak: pediatria, fizykoterapia, chiropraktyka, osteopatia i wielu prywatnych praktykach na całym świecie.

 Problem: twarde i płaskie podłoże

Dzisiejsze twarde podłoża, z którymi spotyka się stopa na co dzień, powodują kombinowane działanie siły na stopy polegające na jej spłaszczeniu i skręcaniu. Naturalne kontury naszej stopy nie są zdolne do dystrybucji ciężaru ciała tak więc oddziaływanie, które powstaje w czasie zetkniecia stopy z podłożem jest transferowane przez całą drogę na kończynę i daje duży nacisk na stawy.  

 

 

 

 Rozwiązanie problemu: wkładka Formthotics 

Formthotics to biochemicznie zaprojektowana i skonstruowana wkładka, która naturalnie kształtuje stopę i wspomaga jej boczne powierzchnie. Jest ona efektywna w leczeniu dolegliwości bólowych kończyny dolnej i stopy.

 Proces modelowania wkładki

Wkładka Formthotics nie jest wstępnie modelowana. Proces tworzenia wkładki jest sprawą kilku minut. Wkładka umieszczona w bucie musi być podgrzana do odpowiedniej temperatury na specjalnej maszynie. Po tej krótkiej procedurze but wraz z podgrzaną wkładką zakładany jest na stopę i następuje proces formatowania do naturalnego kształtu stopy. Następnie jest ona docinana i dopasowywana dokładnie do obuwia. Istnieje możliwość zastosowania dodatkowych elementów likwidujących problem różnicy długości kończyn.

           

 Rodzaje wkładek FORMTHOTICS

 Wkładka CZERWONA

Zastosowanie w sporcie amatorskim i wyczynowym, uprawianym w halach i na twardym podłożu oraz w znacznych deformacjach stopy i niestabilnościach dolnego stawu skokowego.

 Wkładka NIEBIESKA i DUAL DENSITY

Zastosowanie w leczeniu dzieci i młodzieży, w leczeniu wad chodu, niestabilności dolnego stawu skokowego. Aktywność sportowa - biegi, gry zespołowe. Leczenie dolegliwości bólowych stawu skokowego, zespoły przedniego przedziału, chondromalacja rzepki związana z zaburzeniem osi kończyny i trakcji rzepki, zapalenie kaletki maziowej pod krętarzem większym, dysfunkcja stawu krzyżowo-biodrowego, dolegliwości bólowe kręgosłupa szyjnego i piersiowego

 Wkładka ZIELONA GOLF I LOW VOLUME

codzienny użytek w obuwiu wyjściowym, sport amatorski.

 Wkładka RÓŻOWA - MIĘKKA

stopa cukrzycowa, ludzie starsi, stopa reumatyczna, żylaki podudzia, stopa drażliwa

 

 

Co to jest wkładka FORMTHOTICS JUNIOR ?

Junior Formthotics jest elastyczną, miękką wkładką ortopedyczną / ortezą stopy, skonstruowaną specjalnie dla dzieci. Zadaniem wkładki jest wspomaganie stopy dziecka w utrzymaniu prawidłowego jej położenia w bucie.
« powrót

Logo UE

Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


Projektowanie stron internetowych Opcode.pl